Dzisiaj jest czwartek, 27 listopad 2014r.
Kontakt kontakt ikona LogowanieDarmowa rejestracja

dodaj do ulubionych powrót do biznes-firma

Czy podawać ceny na stronie oferującej usługi?

Jak promować własna firmę? Jak promować własny serwis WWW? Jak zwiększać sprzedaż / zyski? Na tym forum trwają takie własnie dyskusje.

Czy podawać ceny na stronie oferującej usługi?

Postprzez Marx » 03 Wrz 2010, 12:39

Jeszcze jedno pytanko, które mam nadzieję pomoże mi rozwinąć jeden z moich biznesów o klientów z sieci.
Jedne z firm usługowych podają na stronach www swoje ceny, inne nie robią tego wcale.
Która strategia jest lepsza? Usługi związane z projektowaniem kanalizacji, oczyszczalni, itp.
Marx

Re: Czy podawać ceny na stronie oferującej usługi?

Postprzez Losar » 03 Wrz 2010, 22:49

projektowanie tego typu rzeczy - raczej ciężko jest podać jakieś ceny, bo one różnią się pewnie od danego przypadku. I to trzeba uświadomić klientowi na stronie. Że podawanie cennika nie ma większego sensu. Ale można też przy okazji, podać wycenę konkretnej inwestycji - pokazać projekt, zastosowane materiały i urządzenia i podać cenę.
Jeżeli jednak nie jesteś konkurencyjny cenowo wśród firm oferujących podobne usługi, a wręcz masz dużo wyższe ceny - musisz te ceny ukryć przed klientem i delikatnie przekazywać je klientowi w czasie realnej rozmowy i nawiązywania kontaktu.
Losar

Postprzez warren1 » 05 Wrz 2010, 00:44

Zdecydowanie wszystko zależy od Twoich cen. Jeśli są znacząco wyższe od konkurencji najlepiej pokazać je jedynie w przypadku znacznego wyróżniania się jakością - postawienie na najbardziej wymagających klientów.

Osobiście proponowałbym stworzenie pewnego szablonu, który pozwoli podać klientowi szczegóły projektu i prześle Wam do wyceny. Nie znam się konkretnie na tej branży, ale w takich przypadkach rozwiązanie to jest skuteczne (jeśli nie jest zbyt czasochłonne).
Awatar użytkownika
warren1

Postprzez lurasano1 » 08 Wrz 2010, 19:29

Podanie sztywnego cennika w takim przypadku wiązałoby się z jedną podstawową kwestią - musiałbyś się z takiego cennika wywiązać. A co jeśli cena okaże się wyższa niż przewidział to cennik - dopłacisz z własnej ręki? Jak dla mnie podawanie cennika rozsądne jest tylko w przypadku stałych cen, a i w tym przypadku czasami cennik jest pomijany...
Awatar użytkownika
lurasano1

Postprzez PowerOfPassion » 09 Wrz 2010, 21:47

Wydaje mi się, że w Twojej branży podawanie konkretnego cennika nie jest konieczne, a najlepszy sposób na jakiekolwiek zapoznanie klienta z możliwymi kosztami podał Losar, czyli udostępnienie na firmowej stronie przykładowego kosztorysu już wykonanego projektu.

Rozwijając jednak nieco temat... są branże w których trzeba mieć cennik na stronie.
Wynika to z faktu, który mówi o tym, że użytkownicy sieci są coraz bardziej leniwi. W tłumie wielu stron często rezygnują z oglądania tego wykonawcy, który nie udostępnia cennika, gdyż szkoda im czasu na wysłanie maila czy wykonanie telefonu z zapytaniem. Poza tym panuje ogólny pogląd, że jeśli ktoś nie podaje cen to z reguły jest drogi, bo w przeciwnym wypadku chwaliłby się niskimi cenami.
Awatar użytkownika
PowerOfPassion

Miejscowość: Nowa Sol
Pochwały: 2

Postprzez Logus30 » 23 Wrz 2010, 11:08

Ja osobiście jestem zwolennikiem cen na stronach internetowych. Zazwyczaj, jeśli firma nie podaje ceny, to się z nią nie kontaktuje, ponieważ wychodzę z założenia, że mnie nie stać :D Poza tym, jeśli ktoś dzwoni, żeby dopytać, a cena wydaje mu się wygórowana, to ma później negatywne skojarzenia - nie dość, że za drogo, to musiał dzwonić, żeby się dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Logus30

Postprzez SaintMikel35 » 01 Paź 2010, 15:12

Faktycznie, 'taktyki działania są dwojakie. Można umieścić cenę jak na przykład ma to miejsce na stronach firm motoryzacyjnych, gdzie można szybko skonfigurować sobie samochód wraz z jego ceną w zależności od opcji.

Natomiast już internetowe strony sklepów odzieżowych przeważnie cen nie preferują. Być może branża motoryzacyjna jest wyjątkowo ;)
Dodając cenę do produktu na stronie skazujemy się na to, że będziemy mieli szansy nakłonić kupującego w razie jeśli uzna cenę za zbyt wygórowaną. Natomiast nie umieszczając jej możemy oczekiwać, że podejmie on próbę kontaktu z firmą w celu ustalenia ceny.

Tutaj powrócę do tematu samochodów. W ich wypadku cenę można w dosyć dużym stopniu negocjować co pozwala na jej umieszczenie na stronie. Natomiast w przypadku produktów, których ceny są nienegocjowalne lepiej chyba nie umieszczać ceny a zamiast tego użyć bannera z napisem promocja.
To pozwoli zachęcić klienta do kontaktu i stworzyć w jego głowie przekonanie o okazji jaką chwyta kupując nasz produkt.

Tak w skrócie :)
Awatar użytkownika
SaintMikel35

Wróć do Reklama i Marketing

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Copyright by Biznes-Firma © 2010 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Powered by Digital Sunset
Regulamin | Polityka prywatności | Pomoc | Kontakt