Dzisiaj jest wtorek, 2 wrzesień 2014r.
Kontakt kontakt ikona LogowanieDarmowa rejestracja

dodaj do ulubionych powrót do biznes-firma

Kwiaciarnia - czy nadal opłaca się mieć swoją?!

Masz pomysł na biznes? Udało Ci się zrealizować taki pomysł? Szukasz pomysłu na własny interes? To Forum jest dla Ciebie.

Kwiaciarnia - czy nadal opłaca się mieć swoją?!

Postprzez eyeontheworld » 12 Lip 2010, 08:09

Moja mama planuje otwarcie swojej małej kwiaciarni w domu? Czy uważacie, że kwiaciarnia to opłacalny biznes? Na jakie przeszkody może się natknąć moja mama?
Awatar użytkownika
eyeontheworld

Re: Kwiaciarnia - czy nadal opłaca się mieć swoją?!

Postprzez Majkel » 12 Lip 2010, 08:33

Problemy takie jak przy każdej innej działalności – zaadaptowanie części Twojego domu pod kwiaciarnię, wyremontowanie, zatowarowanie…
Awatar użytkownika
Majkel

Postprzez Bettita » 12 Lip 2010, 09:19

Hehe dokładnie, kiedyś rozmawiałam z znajomą na temat kwiaciarni, którą ona ma. I zapamiętałam świetne hasło: „Każdy myśli, że posiadanie kwiaciarni to biznes usłany różami, nie wiedzą jednak, że róże mają kolce, które potrafią boleśnie pokłuć”.
Awatar użytkownika
Bettita

Postprzez Lukas » 12 Lip 2010, 10:14

Je też mam znajomą, która posiada swoją kwiaciarnię i jej zdaniem 90% sukcesu zależy od znajomości kwiatów i wiedzy na temat jak o nie dbać. To ułatwia gospodarowanie nimi, ustala priorytety no i pozwala uniknąć strat.
Awatar użytkownika
Lukas

Postprzez eyeontheworld » 12 Lip 2010, 10:59

Mama zna się na kwiatkach, a tego czego nie wie doczyta z literatury. Bardziej myślę, że będzie istotne poznanie, które kwiaty należy sprzedawać w pierwszej kolejności – których trzeba więcej i które dłużej zachowują świeżość.
Awatar użytkownika
eyeontheworld

Postprzez Bettita » 12 Lip 2010, 11:14

Bardzo dobrze, że macie wiedzę na temat kwiatów, ważna jest jednak lokalizacja. Moja znajoma o której wspominałam wcześniej posiada kilka kwiaciarni i powiem Ci, że dobra lokalizacja najbardziej zwiększa szanse sukcesu przedsiębiorstwa. Musisz ją tylko dobrze wykorzystać. Lokalizacja ma wpływ nie tylko na sprzedaż wynikającą z ilości zbywanego towaru, przekłada się również na rodzaj towaru, którym będą zainteresowani klienci. Rozumiesz? :)
Awatar użytkownika
Bettita

Postprzez eyeontheworld » 12 Lip 2010, 11:35

Nie bardzo rozumiem, co ma wspólnego lokalizacja z rodzajem sprzedawanych kwiatów...
Awatar użytkownika
eyeontheworld

Postprzez MlodyDoradca70 » 12 Lip 2010, 12:04

Koleżanka chce przez to powiedzieć, że lokalizacja jest nierozerwalnie związana z ludźmi, którzy zamieszkują dany teren, a więc z grupą docelową klientów kwiaciarni Twojej mamy. Jeżeli kwiaciarnia ma być w pobliżu osiedla zamieszkiwanego przez osoby starsze kwiaciarnia powinna posiadać artykuły tradycyjne. Jeżeli w pobliżu mieszka mnóstwo młodych ludzi cenione będą oryginalne i nowoczesne wiązanki, takie które w mniemaniu młodych ludzi nie będą „oklepane” i staroświeckie.
Awatar użytkownika
MlodyDoradca70

Postprzez MARIO1985 » 12 Lip 2010, 13:56

Lokalizacja lokalizacją, ale najważniejsza jest jakość kwiatków. Co z tego, że będzie prowadzić kwiaciarnię w fantastycznym miejscu obok którego codziennie będą przechodziły setki osób jeśli kwiaty będą nieświeże. Kwiaty muszą przyciągnąć wzrok przechodnia, by skupić go do kupna.
Awatar użytkownika
MARIO1985

Postprzez Jurek56 » 12 Lip 2010, 16:25

Nie wiem, czy to taki świetny pomysł. Dziś ludzie coraz rzadziej kupują kwiaty, podczas ślubów jest tendencja, żeby na zaproszeniach państwo młodzi zamiast kwiatów prosili o losy totolotka czy karmę dla zwierząt w schronisku itp. Doniczkowe kwiaty kupujemy w dużych sklepach (ikea, leroy). Jedyną szansę powodzenia widzę w lokalizacji obok cmentarza, gdzie na pewno jest duża konkurencja, ale i najwięcej klientów. Jeśli nie ma cmentarza, to tylko dodatkowe usługi: drobiazgi, pakowanie prezentów, poczta kwiatowa (można współpracować z siecią), zamawianie przez Internet. Musisz się jakość wyróżnić. A jakość swoją drogą, o tym to chyba nie ma dyskusji.
A w ogóle to czy kurs florystyczny nie jest obowiązkowy?
Awatar użytkownika
Jurek56

Następna

Wróć do Pomysł na Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Copyright by Biznes-Firma © 2010 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Powered by Digital Sunset
Regulamin | Polityka prywatności | Pomoc | Kontakt