Dzisiaj jest czwartek, 30 październik 2014r.
Kontakt kontakt ikona LogowanieDarmowa rejestracja

dodaj do ulubionych powrót do biznes-firma

Ewidencja sprzedaży w sklepie internetowym

Opinie i dyskusje o: Systemy płatności on-line, oprogramowanie sklepów, CMS-y (systemy zarządzania treścią) i inne

Ewidencja sprzedaży w sklepie internetowym

Postprzez sznajdi » 23 Kwi 2012, 00:26

Witam
Ze względu, że nie dostałem jasne odpowiedzi od księgowej postanowiłem zapytać na forum.
Przepraszam, ale jestem zielony i bez wiedzy w tym temacie i bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość :)

Zakładam firmę, biznes prowadzę przez internet (nie przyjmuję gotówki do ręki, wszystko idzie przelewem internetowym lub pocztowym), tak więc nie muszę posiadać kasy fiskalnej.

Pytania:
1. W jaki sposób ewidencjonuję sprzedaż, klientowi wypisuję dowód sprzedaży. Dla mnie kopia dowodu wraz z wydrukiem potwierdzenia przelewu?
2. W jaki sposób prowadzę ewidencję, tj. robię podsumowanie dzienne/tygodniowe/miesięczne i na tej podstawie księgowa robi wpis do KPiR? Jak dokładnie powinno wyglądać takie podsumowanie, na jakiś specjalnych drukach itp.
3. Jeśli o czymś nie napisałem to bardzo proszę wspomnieć.
4. Ostatnie pytanie, czy nazwa założonego przeze mnie sklepu internetowego może być inna niż nazwa firmy?

Dziękuję i czekam na informację
:)
sznajdi

Re: Ewidencja sprzedaży w sklepie internetowym

Postprzez Company » 27 Kwi 2012, 14:29

Jeśli firma nie korzysta z kasy fiskalnej, sposób zapłaty wybrany przez klienta ma wpływ na rodzaj dokumentu i sposób księgowania sprzedaży.
Zapłata przelewem lub gotówką
Faktura krajowej sprzedaż towarów - jeśli klient życzy sobie faktury. Dokument jest księgowany w dacie sprzedaży w Ewidencji KPiR i w dacie wystawienia w Ewidencji sprzedaży VAT.
Przychód uniwersalny VAT – jeśli faktura nie jest potrzebna. Sprzedaż jest księgowana w KPiR i Ewidencji sprzedaży VAT w dacie wystawienia.

Nazwa sklepu może być inna niż nazwa firmy, ale jak taki sklep już istnieje to może to być uznane za czyn nieuczciwej konkurencji. Spróbuj nazwać sklep Allegro, a proces murowany.
Company

Re: Ewidencja sprzedaży w sklepie internetowym

Postprzez sznajdi » 28 Kwi 2012, 08:02

Dziękuję za porady, są bardzo celne :)

Jeśli mogę prosić, to napiszcie jeszcze czy ktoś z Was prowadzi taką ewidecję lub miał jakiś kontakt z takową. Chodzi mi o opisanie dokładnie jak ta procedura u Was wygląda. Np. wystawiaćie dowód zakupu, drukujecie potwierdzenie przelewu i w taki sposób przechowujecie to na wypadek kontroli US?

Jak na razie będę prowadził sprzedaż na portalu aukcjynym, gotówkę będę przyjmował tylko poprzez przelewy, nie do ręki, wysyłam towar i po tranzakcji.

Ostatnie pytanie, w którym momencie powinienem zaewidencjonować sprzedaż (dochód). W momencie sprzedaży na portalu aukcyjnym czy w momencie wpłynięcia pieniędzy na konto? Wydaje mi się, że w drugim przypadku.

Dziękuję za cierpliwość :)
sznajdi

Wróć do E-Commerce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Copyright by Biznes-Firma © 2010 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Powered by Digital Sunset
Regulamin | Polityka prywatności | Pomoc | Kontakt